WYSTARTOWAŁ WIOŚLARSKI TYTAN WARSZAWY – OTWARCIE NA MOKOTOWIE (WYNIKI)

WYSTARTOWAŁ WIOŚLARSKI TYTAN WARSZAWY – OTWARCIE NA MOKOTOWIE (WYNIKI)

Po miesiącach oczekiwań, żmudnych przygotowaniach, w końcu mamy to ! Wystartowała 9 edycja Wioślarskiego Tytana Warszawy.
Ta największa impreza wioślarstwa halowego w Polsce, przyciąga z każdym rokiem co raz więcej uczestników. Tak jest i teraz. W tym roku wiosłować będziemy w aż 13 dzielnicach Warszawy (Mokotów, Wola, Bemowo, Białołęka, Wilanów, Targówek, Bielany, Żoliborz, Praga Pd, Śródmieście, Ursus, Ursynów i Włochy). Czternastymi zawodami będzie Wielki Finał – 13 grudnia.
 
Otwarcie tegorocznej edycji nastąpiło w dzielnicy Mokotów, a dokładnie w hali OSiR przy ul. Niegocińskiej 2a.
Ponad 200 zgłoszonych dzieci z mokotowskich szkół podstawowych (klasy 5-8) rywalizowało o jak najlepszy wynik i przepustkę do Finału.
 
Na Niegocińskiej zawitali wioślarscy Mistrzowie Świata: Marcin Brzeziński (czterokrotny olimpijczyk) oraz Piotr Płomiński (tegoroczny młodzieżowy czempion na jedynce). Była obecna też Joanna Dorociak (medalistka Mistrzostw Europy i Pucharów Świata). Nad sprawnością przebiegu zawodów czuwali Agnieszka Wulczyńska (trener sekcji wioślarskiej) i Michał Filipczak (pracownik WTW). Świetnie spisali się nasi wolontariusze, czyli zawodniczki WTW, podopieczne trener Wulczyńskiej.
 
Wydarzenie rozpoczęło się przywitaniem uczestników, którego dokonali: Pan Krzysztof Rosiński – Dyrektor OSiR Mokotów oraz Pan Maciej Śliwiński – Dyrektor WTW. Potem wspólna rozgrzewka, prezentacja nauki wiosłowania i można było zacząć rywalizację.
Atmosfera podczas zawodów jak zwykle gorąca, mnóstwo pozytywnej, sportowej energii.
 
Trofea sportowe wręczali wyżej wymienieni oficjele wraz z Panią Naczelnik Wydziału Sportu w dzielnicy Mokotów Elżbietą Iglewską.
 
Przed nami istny maraton Tytana. Od teraz co środę ( a czasem nawet w piątek), aż do grudnia eliminacje w 13 dzielnicach.
 
Do zobaczenia na Tytanie i na treningach w WTW.
 
 
 
WYNIKI:
 
Facebook
Skip to content