Wioślarska 6

Wioślarska 6

WTW Wioślarska 6 sp. z o.o.

ul. Wioślarska 6, 00-411 Warszawa ,

tel. 532 349 978, 

email: wtw@wtw.waw.pl

KRS 0000359448   NIP 1231211588

W 1929r. otwarto nową przystań na ul. Wioślarskiej, najnowocześniejszą wtedy w Europie. Był to budynek o trzech kondygnacjach. Na dole znajdował się basen wioślarski do treningów zimowych oraz hangary na łodzie. Parter zajmowały szatnie z natryskami i umywalniami oraz tarasem od strony Wisły. Na piętrze urządzono dużą salę restauracyjną z tarasem pod arkadami oraz pokoje klubowe i administracyjne. W oddzielnym budynku były warsztaty szkutnicze oraz mieszkania dla personelu. Przystań pływającą wyciągnięto na brzeg i wykorzystywano jako czytelnię i salon gier towarzyskich. Z wieżyczki na jej szczycie korzystali sędziowie podczas regat.

 

W IV kw. 2017r. oddany do użytku został nowoczesny obiekt sportowy o profilu wioślarskim, przy ul. Wioślarskiej 6 w Warszawie.

 

Nowy obiekt to budynek siedmiokondygnacyjny, spełniający najwyższe światowe standardy.

Dzięki niemu zawodnicy trenują w ultra nowoczesnych warunkach, a sam obiekt stał się jedną z piękniejszych wizytówek naszego miasta.

 

W budynku znajduje się m.in.:

  • Basen wioślarski (8 stanowisk)
  • siłownia 165 m2 (sprzęt: Technogym),
  • ergometrownia 165 m2 (sprzęt:Concept2),
  • sauny parowe (damska i męska),
  • pokój fizjoterapii,
  • przestronne szatnie i zaplecze socjalne
  • sala konferencyjna (135m2)

 

Cały czas pracujemy nad tym, aby nowa Wioślarska 6 stała się nowoczesnym i najlepszym ośrodkiem szkolenia wioślarskiego w Polsce, a każdy wioślarz chcący osiągać najwyższe laury, będzie chciał reprezentować barwy najstarszego Klubu sportowego w Polsce jakim jest Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie.

Facebook
Skip to content