Wioślarska 6

Przystań na Wioślarskiej

W 1929r. otwarto nową przystań na ul. Wioślarskiej, najnowocześniejszą wtedy w Europie. Był to budynek o trzech kondygnacjach. Na dole znajdował się basen wioślarski do treningów zimowych oraz hangary na łodzie. Parter zajmowały szatnie z natryskami i umywalniami oraz tarasem od strony Wisły. Na piętrze urządzono dużą salę restauracyjną z tarasem pod arkadami oraz pokoje klubowe i administracyjne. W oddzielnym budynku były warsztaty szkutnicze oraz mieszkania dla personelu. Przystań pływającą wyciągnięto na brzeg i wykorzystywano jako czytelnię i salon gier towarzyskich. Z wieżyczki na jej szczycie korzystali sędziowie podczas regat.

 

W IV kw. 2017r. ukończona została budowa nowoczesnego obiektu sportowego o profilu wioślarskim przy ul. Wioślarskiej 6 w Warszawie.

 

Nowy obiekt to budynek siedmiokondygnacyjny, spełniający najwyższe europejskie standardy. Dzięki niemu zawodnicy trenować będą w super nowoczesnych warunkach, a sam obiekt stał się jedną z piękniejszych wizytówek naszego miasta.

 

Chcielibyśmy aby nowy obiekt stał się nowoczesnym i najlepszym ośrodkiem szkolenia wioślarskiego w Polsce. Nowoczesna przystań sprawi, że każdy wioślarz chcący osiągać najwyższe laury, będzie chciał reprezentować barwy najstarszego Klubu sportowego w Polsce jakim jest Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie.

WTW Wioślarska 6 sp. z o.o.

ul. Wioślarska 6, 00-411 Warszawa , (adres do korespondencji ul. Zaruskiego 12, 00-468 Warszawa)

Kierownik obiektu:

tel. 532 349 978,  email: wtw@wtw.waw.pl

KRS 0000359448   NIP 1231211588

 

 

 

 

 

 

 

Facebook