Wioślarstwo

W I O Ś L A R S T W O

Wioślarstwo na światowym poziomie – to od kilku sezonów wizytówka WTW Warszawa. Poziom jaki osiągnęliśmy w ostatnim czasie zadziwia, imponuje i motywuje do dalszej, wytężonej pracy.

Wioślarstwo to najważniejsza dyscyplina sportu od chwili powstania Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Od kilku sezonów notujemy znakomite wyniki sportowe zarówno na arenie międzynarodowej jak i krajowej. Postęp jakiego dokonali  nasi zawodnicy, to skok w XXI wiek do elitarnego grona mistrzów światowego wioślarstwa.

Nasi wioślarze od kilku dobrych sezonów stanowią silny trzon kadry polskich wioseł.
Byliśmy obecni na czterech ostatnich Igrzyskach Olimpijskich (Pekin 2008, Londyn 2012, Rio 2016 i Tokio 2020).

Na IO Rio 2016, Joanna Hentka (Leszczyńska) zdobyła brązowy medal na czwórce podwójnej kobiet. Jest to historyczny medal dla WTW – pierwszy kobiecy oraz pierwszy po 84 latach przerwy.

Nieprzerwanie nasi zawodnicy, zdobywają medale Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Pucharu Świata. Rokrocznie przywozimy worek medali z Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.
Nasi najlepsi zawodnicy nominowani są w corocznych Plebiscytach na najlepszych sportowców.

 

Te znakomite wyniki, to efekt kilku lat bardzo dobrej pracy trenerskiej i solidnego programu szkolenia. To także wynik dobrej polityki Zarządu WTW.

Pod koniec 2017 r. zakończyliśmy budowę nowej siedziby przy ul. Wioślarskiej 6 w Warszawie.

Ten  nowoczesny obiekt o profilu wioślarskim, stał się piękną wizytówką naszego Klubu i miasta stołecznego Warszawy.

Naszymi działaniami staramy się zachęcić do przyjścia do nas jak największą ilość dzieci i młodzieży, z których kiedyś pod bacznym okiem naszych trenerów wyrosną kolejni Wielcy Mistrzowie.

Obecnie w sekcji pracuje czworka trenerów, którzy prowadzą pracę szkoleniową z grupą dzieci i młodzieży. Są wśród nich reprezentanci Polski, jak również początkujący adepci wioślarstwa, w których pokładamy duże nadzieje na przyszłość.

W ostatnim czasie prężnie rozwijamy sekcję turystyki wioślarskiej. Mocno pracujemy, aby powróciła moda na wiosłowanie w Warszawie.

Deklaracja-JUNIOR (1)

 

 

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie współfinansuje m.st. Warszawa”,  

 

 

.

Facebook
Skip to content