Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie wznowiło działalność w 1957 roku, ale nie miało własnej siedziby. Przystań na ul. Wioślarskiej użytkowała „Skra”, a budynek na ul. Foksal zajmowała „Polonia”. Członkowie WTW nie mieli prawa wstępu na swoją dawną przystań, wobec tego zebrania Zarządu odbywały się w prywatnych mieszkaniach.
Walne Zebranie w czerwcu 1957 r. zorganizowano na przystani „Wisły”, a obchody 80-lecia WTW na przystani SWOS. Zarząd WTW podejmował intensywne działania w celu odzyskania swoich obiektów. Niestety nie zakończyły się one sukcesem. Wobec tego podjęto starania o uzyskanie nowej lokalizacji i w 1960 r. otrzymano teren na Cyplu Czerniakowskim.
Siedzibą klubu stał się XIX – wieczny bocznokołowy statek pasażerski „Kościuszko” osadzony na lądzie wiosną 1962 r. Urządzono w nim biura, magazyn, szatnie dla zawodników i pomieszczenia dla władz klubowych. Wspólnym wysiłkiem członków WTW uporządkowano teren, urządzono port nad brzegiem Wisły, wybudowano warsztat szkutniczy i hangary
W następnych latach opracowano projekt nowej przystani, której budowa nie doszła do skutku z braku funduszy i zmiany koncepcji zagospodarowania Cypla Czerniakowskiego.
W latach 70-tych wybudowano Trasę Łazienkowską, wyrównano brzeg Wisły likwidując klubowy port. Budowa mostu utrudniła działalność, jednocześnie istniejąca zabudowa stała się nie wystarczająca w stosunku do potrzeb. WTW było wtedy członkiem Zrzeszenia Sportowego „START” dotowanego przez Spółdzielczość Pracy i stamtąd uzyskało odpowiednią pomoc. Wybudowano nowe hangary, nowy warsztat szkutniczy i inne obiekty. Uporządkowano brzeg kanału Czerniakowskiego. Cała przystań zmieniła wygląd na lepszy.
W następnych latach ustawiono kilka kontenerów, w których umieszczono biura WTW. Urządzono kawiarnię na statku „Kościuszko”, sympatyczne miejsce spotkań członków klubu. Niestety w grudniu 1994 r statek spalił się. Na jego miejscu stoi dziś pawilon mieszczący biura, salę klubową i szatnie sportowe.
W latach 1991 – 1998 na terenie klubu mieściła się redakcja miesięcznika „Żagle” wydawanego w tym czasie przez WTW.
Obecnie przystań na Cyplu Czerniakowskim objęta jest programem Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy pn. „Centrum Sportowo – Szkoleniowe (CSS)”. Powołany tutaj CSS, jest miejscem szkolenia wioślarzy i kajakarzy, a także osób niepełnosprawnych.
WTW aktywnie współpracuje z placówkami oświatowymi, klubami sportowymi itp. w postaci udostępniania swoich przystani.