Żeglarstwo

Ż E G L A R S T W O

 

Żeglarstwo istnieje w WTW niewiele krócej od wioślarstwa. W chwili obecnej to bardzo prężnie rozwijająca się sekcja młodych żeglarzy, na co dzień stacjonujących i trenujących w Ośrodku Sportów Wodnych „Marina” w Zegrzu Południowym. Zawodnicy przechodzą podstawowe szkolenie na łódkach klasy Optymist.

 

Żeglarstwo jest przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu dla dzieci w wieku już od 6-ego roku życia . Ten piękny sport, poprzez obcowanie z przyrodą, w naturalny sposób uczy współdziałania w grupie i budowania wiary we własne siły. Staramy się przede wszystkim bawić, a przy okazji zabawy uczyć podstawowych zasad postępowania na wodzie. W miesiącach od listopada do końca kwietnia zajęcia odbywają się na basenie pływackim, obiekcie WTW przy ul. Wioślarskiej 6 oraz sali gimnastycznej.

 

Kadrę szkoleniową stanowią doświadczeni instruktorzy z wieloletnim stażem pracy z dziećmi, wszyscy są byłymi zawodnikami, medalistami Mistrzostw Polski.

 

Trener:  Maciej Lato
maciek@wtw.waw.pl

 

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach.

 

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie współfinansuje m.st. Warszawa”,  

 

 

.

Facebook
Skip to content