Żeglarstwo

Żeglarstwo

Żeglarstwo istnieje w WTW niewiele krócej od wioślarstwa. W chwili obecnej to bardzo prężnie rozwijająca się sekcja młodych żeglarzy, na co dzień stacjonujących i trenujących w Ośrodku Sportów Wodnych „Marina” w Zegrzu Południowym. Zawodnicy przechodzą podstawowe szkolenie na łódkach klasy Optymist.

Żeglarstwo jest przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu dla dzieci w wieku od 6 – 7 lat. Ten piękny sport, poprzez obcowanie z przyrodą, w naturalny sposób uczy współdziałania w grupie i budowania wiary we własne siły. Staramy się przede wszystkim bawić, a przy okazji zabawy uczyć podstawowych zasad postępowania na wodzie. W miesiącach od listopada do końca kwietnia zajęcia odbywają się na basenie, sali gimnastycznej.

Kadrę szkoleniową stanowią doświadczeni instruktorzy z wieloletnim stażem pracy z dziećmi, wszyscy są byłymi zawodnikami, medalistami Mistrzostw Polski.

Kontakt do trenera:  Maciej Lato maciek@wtw.waw.pl

Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach.

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie współfinansuje m.st. Warszawa”,  

.

Facebook