KONTROLNE REGATY WIOŚLARSKIE NA OTWARCIE SEZONU

KONTROLNE REGATY WIOŚLARSKIE NA OTWARCIE SEZONU

 
W miniony weekend odbyły się pierwsze regaty wioślarskie będące kwalifikacjami do kadry narodowej .
Najlepsi zawodnicy ścigali się pierwszego dnia na małych typach łodzi 1x oraz 2-, a drugiego dnia w osadach kombinowanych 2x oraz 4-.
 
Warunki na poznańskiej Malcie nie były łaskawe. Wiał bardzo silny wiatr, który utrudniał zawody. Ostatni, popołudniowy niedzielny start został odwołany ze względu na warunki atmosferyczne. Wielu zawodników skończyło regaty w wodzie. Na szczęście naszym poszło bardzo dobrze.
 
Piotr Płomiński podwójnie zwyciężył na 1x, drugiego dnia zajmując wraz z Konradem Domańskim drugie miejsce na 2x. Świetnie zaprezentowały się: Oktawia Stankiewicz-Wendling oraz Josephine Schlesinger startujące w kategorii 2- KJ/KJM. Zawodniczki to juniorki młodsze, a ścigały się z juniorkami jak równy z równym, zajmując miejsca w pierwszej połowie finału B.
 
Nasze jedynkarki: Evilina Rymzha oraz Basia Dąbrowska zajmowały miejsca w finałach B. Bartek Socha płynął w osadach kombinowanych ustalanych przez Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, zajmując miejsca w finałach B, drugiego dnia ostatnie miejsce na 4-.
Franciszek Kazimierczuk startował razem z Jankiem Dziedzicem na 2- zajmując miejsca w finałach B.
 
Bardzo dobrze zaprezentował się Bartek Niemczyk startujący na MJ2- w osadzie kombinowanej (PZTW), zajmując miejsca w finale A.
Mikołaj Kot startujący na 1xML przesuwał się z finału C na drugie miejsca w finale A .
 
Wielkie brawa dla wszystkich startujących za walkę do końca. Dziękujemy trenerom za przygotowanie zawodników, a my wciąż czekamy na decyzje kadrowe PZTW w sprawie powołań do kadry narodowej .
 
 
 
Facebook
Skip to content