Znaki WTW

Godło

Godło Towarzystwa nawiązuje do herbu m.st. Warszawy – syrena na czerwonej tarczy. Tarcza jest nałożona na dwa skrzyżowane wiosła w kolorze złotym z dwoma paskami niebieskimi na dolnej części pióra. Nad tarczą umieszczona jest korona w formie barbakanu trój-bramowego koloru ceglastego. Elementy te nałożone są na kotwicę koloru ciemnozłotego z linką. Wiosła, kotwica i tarcza herbowa pokrywają się miejscami środkowymi w centralnym punkcie. Po obu stronach tarczy herbowej od korony do ramion kotwicy zwisają faliście dwie szarfy w kolorze biało-niebieskim. W dole, poniżej ramion kotwicy umieszczone są cyfry 1878 w kolorze złotym.

Flaga

Flaga Towarzystwa jest zarazem banderą na jednostkach pływających, ma kształt prostokąta o proporcjach 5:8, białe tło z nałożonym krzyżem niebieskim, szerokości 1/10 długości flagi, dzielącym białe pole na cztery równe części. W górnym polu przy drzewcu jest umieszczone godło.

Emblemat

Emblematem Towarzystwa jest tarcza o stylizowanym kształcie. Tło białe z niebieską obwódką. W górnej części tarczy umieszczone są litery WTW w kolorze niebieskim. Część dolna jest podzielona na trzy pola, z których skrajne są niebieskie a środkowe białe.

Facebook
Skip to content