Treningowy paraliż w całym kraju.

Treningowy paraliż w całym kraju.

Od dn. 1.04. wszystkie formy aktywności zostają odgórnie zawieszone na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Ministerstwo Sportu informuje, że w dalszym ciągu w niezmienionym kształcie obowiązuje zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców (…) oraz przez inne podmioty, działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej”.

W WTW wszyscy zawodnicy od połowy marca trenują w domach według planów przygotowanych przez trenerów. Do domu wróciła Joasia Dorociak, która przygotowywała się do udziału w walce o reprezentowanie kraju w Igrzyskach Olimpijskich i pozostaje w treningu. Z Portugalii specjalnym transportem wrócili Marcin Brzeziński oraz Piotr Płomiński. Po odbyciu obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny (ciągle w treningu) kontynuują treningi we własnym zakresie.

Zawodnikom wypożyczyliśmy ergometry do pracy w domu. Nie dla wszystkich jednak wystarczyło sprzętu. Staramy się aktualnie zorganizować im ciekawe formy treningu zastępczego.

Mamy nadzieję, że wkrótce wrócimy na wodę!

Obszerna relacja ze strony pztw.pl dostępna tutaj.

Facebook