W MARINIE ŚWIĘTOWALIŚMY JUBILEUSZ WTW (GALERIA FOTO)

W MARINIE ŚWIĘTOWALIŚMY JUBILEUSZ WTW (GALERIA FOTO)

W minioną sobotę na naszej przystani „Marina” w Zegrzu Południowym, odbyła się impreza wodniacka pn. „145 lat sportu”. Jedna z głównych imprez tegorocznego Jubileuszu Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Wydarzenie współfinansowane było przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd marszałkowski woj. mazowieckiego. Za co bardzo dziękujemy.

Piękna pogoda sprawiła, że było to wspaniałe pożegnanie lata. Tego dnia w Marinie zrobiło się tłoczno i gwarno, dzięki temu w dużym gronie i rodzinnej atmosferze, celebrowaliśmy Jubileusz 145-lecia WTW.

Były atrakcje dla małych i dużych: frisbee, przeciąganie liny, warsztaty pierwszej pomocy, mega twister, łuki. Były oczywiście iście żeglarskie atrakcje jak np. nauka węzłów żeglarskich, czy możliwość zrobienia sobie samemu biżuterii …. oczywiście żeglarskiej.

Do tego nauka pływania na Optimistach – to dla najmłodszych, a starsi mogli popływać tego dnia po Zegrzu specjalnie wyczarterowanymi na ten dzień jachtami kabinowymi i tramwajem wodnym. Natomiast kto chciał się bardziej spocić, swoich sił mógł spróbować na ergometrach wioślarskich. Jednym z najbardziej aktywnych był nasz pracownik Michał Filipczak, z którym wszystkie dzieci chciały się ścigać.

Był grill i lody. Było też łowienie ryb. No i oczywiście nagrody.

Równolegle do imprezy, odbywały się jak co roku „Regaty o Puchar Prezesa WTW” – w tym roku zwycięzcą została załoga jachtu „Viva” w składzie: Waldemar Głażewski (sternik) , Anatol Dziuba (załogant), Zbigniew Budny (załogant).

Nasza sekcja regatowa żeglarska przypieczętowała Jubileusz swoimi wewnętrznymi regatami na łodziach Optimist. Na podium stanęli Wiktor Mariański (miejsce 1), Franek Junko (miejsce 2), Kajetan Cieślak (miejsce 3).

Podczas dekoracji medalowej ochrzczony został nowy kadłub Optimist, zakupiony z dotacji ze środków województwa mazowieckiego. Możemy tutaj zdradzić informację, że w tym roku SRŻ doposażona będzie jeszcze jednym nowym kadłubem, ale o tym niebawem.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, a w szczególności:

Maćkowi Lato i Lidii Troć – koordynatorom imprezy.

Biuro WTW: Renata Kropkowska i Małgorzata Nalepa

Sekcji Turystyki Żeglarskiej i Motorowodnej WTW z Komandorem sekcji i Kierownikiem portu na czele.

Pracownikom WTW: w szczególności Michałowi Filipczakowi, Bogdanowi Oknińskiemu, Ryszardowi Ryjakowi, bosmanom i pracownikom portu „Marina”.

 

Przed nami finał obchodów: 14 października Centrum Olimpijskie PKOL (otwarcie wystawy w Muzeum Sportu i Akademia 145 lat WTW).

 

 

.

Facebook
Skip to content