PIOTR PŁOMIŃSKI MŁODZIEŻOWYM MISTRZEM ŚWIATA !

PIOTR PŁOMIŃSKI MŁODZIEŻOWYM MISTRZEM ŚWIATA !

To była druga kosmiczna informacja z wczorajszego, niedzielnego przedpołudnia. Nasz wychowanek Piotr Płomiński został Młodzieżowym Mistrzem Świata w najtrudniejszej wioślarskiej konkurencji – jedynki. Na torze regatowym w słoweńskim Bled, odbywały się wioślarskie Młodzieżowe Mistrzostwa Świata.

Piotr w finale wystartował imponującym tempem 50, które długo trzymał. Taką moc okazują tylko sportowcy, którzy są w niezwykle mocnej formie.

Przewaga Piotra od samego początku była znacząca w stosunku do ścigających go rywali. Pod koniec napór konkurentów nie słabł, ale Piotr utrzymał prowadzenie i dowiózł do mety Mistrzostwo Świata. Był to absolutnie niesamowity występ naszego skifisty.

Warto tutaj dodać, że Piotr startował na klubowej łódce Filippi. Dokładnie tej samej, na którą pod koniec 2022r. ogłosiliśmy zrzutkę a 40.000 zł dofinansowała nam Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza – za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy. Był to jak widać dobry zakup, który zakończył się fantastycznym sukcesem.

Piotr, wielkie gratulacje. Jesteś Mistrzem Świata ! 🙂

 

Facebook
Skip to content