Zimowy Puchar Wisły!

Zimowy Puchar Wisły!

Dnia 12.12.2018 w nowym budynku przy ul. Wioślarskiej 6, panował wyjątkowy nastrój. Już od godziny 8.00 na przystań ściągały kolejne grupy uczennic i uczniów. Atmosfera w budynku WTW była bardzo gwarna, a w całym obiekcie aż roiło się od ciekawskich spojrzeń. Wszyscy chcieli jak najwięcej zobaczyć i zrobić. Ci, którzy zdążyli się już przebrać, próbowali swoich sił na basenie wioślarskim, przymierzali się do ergometrów. Na każdej z sal treningowych obecni byli trenerzy WTW i najlepsi zawodnicy, jak Agnieszka Renc czy Marcin Brzeziński. Było to swoiste oko w oko z mistrzem, tym ciekawsze, że przedregatowy stres towarzyszył młodzieży, a ostatnie treningi przeprowadzali właśnie mistrzowie tej dyscypliny w skali światowej.

Punktualnie o godzinie 9.30 wszyscy zebrali się w jednej sali by wspólnie rozgrzać się przy energicznej muzyce. 100 osób ćwiczących w jednym momencie na naszej sali ergometrowej – co to był za widok! Później już przyszedł czas na regaty (każdy z uczniów miał do przejechania 500m na ergometrze, po czym odbyły się sztafety szkolne).

Rozdanie atrakcyjnych nagród (ze specjalnie przygotowanymi logotypami) skończyło się punktualnie o 11.30, po czym nastąpiła 'wymiana pokoleń’, czyli po skończonych zawodach do domu poszły klasy 5-6, a do rozgrzewki  przystąpiły klasy 7-8. Od południa analogicznie ścigali się najstarsi.

To był swoisty 'chrzest bojowy’ obiektu przy Wioślarskiej 6. Pomieściliśmy ponad 200 uczniów warszawskich szkół podstawowych. Nasi zawodnicy i trenerzy doradzali, wypatrywali talenty i zachęcali do treningów wioślarskich.

Specjalne podziękowania chcielibyśmy skierować dla Biura Marketingu m.st.Warszawy, które udzieliło dofinansowania na to wydarzenie.

Chcielibyśmy również wyróżnić za doskonałą organizację Agnieszkę Renc, oraz Marcina Brzezińskiego za wspaniałe podejście do najmłodszych i zaangażowanie w przebieg całej imprezy.

W imprezie wzięło udział ponad 200 uczennic i uczniów warszawskich szkół podstawowych. Impreza miała charakter naborowy i służyła popularyzacji naszej dyscypliny sportu. Uczestnicy mogli spotkać się oko w oko z mistrzem, spróbować trudno dostępnego treningu wioślarskiego, a także każdy z nich otrzymał pamiątkową, sportową koszulkę.

Pod poniższymi odnośnikami znajdziecie Państwo:

wyniki indywidualne dziewcząt z klas 5

wyniki indywidualne dziewcząt z klas 6

wyniki indywidualne dziewcząt z klas 7

wyniki indywidualne dziewcząt z klas 8

wyniki indywidualne chłopców z klas 5

wyniki indywidualne chłopców z klas 6

wyniki indywidualne chłopców z klas 7

wyniki indywidualne chłopców z klas 8

wyniki drużynowe

Galeria zdjęć dostępna jest pod tym linkiem. 

 

 

 

 

 

 

.

Facebook