Wutewiacy na Mistrzostwach Świata w Płowdiw!

Wutewiacy na Mistrzostwach Świata w Płowdiw!

Za nami wspaniałe Mistrzostwa Świata! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe widowisko!

Tygodniowe zmagania na bułgarskim torze dobiegły końca. Widzowie m.in. transmisji w TVP Sport byli świadkami zaskakujących roszad oraz imponujących dyspozycji. Zawody te upłynęły pod znakiem bardzo zaciętej rywalizacji i rewelacyjnych czasów. Dla polskiej reprezentacji naznaczone były niestety problemami zdrowotnymi, ale żadna z osad nie dawała za wygraną.

Nasze Towarzystwo reprezentowane było przez Joannę Dorociak  i Marcina Brzezińskiego. Joasia na dwójce podwójnej wagi lekkiej z Weroniką Deresz (aktualne wicemistrzynie Europy) ostatecznie zajęła 11 miejsce. Wygrały (6:50.71) broniące tytułu młodziutkie i sensacyjne Rumunki (które na tym samym torze przed rokiem zdobyły Młodzieżowe Mistrzostwo Świata), zostawiając mistrzynie Europy, Holenderki (6:52.56) na trzecim miejscu.  „Brzoza” w zupełnie nowym układzie z Piotrem Juszczakiem ukończyli regaty jako drudzy w finale C. Wygrali (6:14.96) niesamowici Chorwaci, wicemistrzowie sprzed roku i mistrzowie olimpijscy w deblu (2016) i czwórce podwójnej (2012).

Obydwie osady z pewnością miały apetyty na więcej, jednak okoliczności tej rywalizacji były na tyle skomplikowane, że podziw wzbudzała sama ich zacięta walka. Bardzo dziękujemy i życzymy dużo siły i optymizmu, by nie tracić zapału!

Tymczasem nie sposób nie wspomnieć o wyczynie kobiecej czwórki podwójnej, która zdobyła Mistrzostwo Świata! Serdecznie gratulujemy!

Powitanie wracającej kadry będzie miało miejsce miejsce w poniedziałek 17.09 na Lotnisku Chopina ok. godz. 15.30.

 

fot. J. Kovacic.

 

Facebook