WIOŚLARSTWO – PROGRES WYNIKÓW SPOTROWYCH

WIOŚLARSTWO – PROGRES WYNIKÓW SPOTROWYCH

Powoli kończymy sezon, najważniejszych dla nas, wioślarskich startów krajowych. Przed nami jeszcze Mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się w najbliższy weekend.

Jest to dobry moment na pierwsze podsumowania.
Z ogromną satysfakcją odnotowujemy progres w pracy całej sekcji wioślarskiej. Zwiększająca się liczba zawodników (w chwili obecnej mamy przeszło 100 zawodniczek i zawodników), ciężka praca oraz bardzo dobra atmosfera – to wszystko przekłada się na dobre wyniki sportowe. Takie też notujemy w tym sezonie.

Biorąc pod uwagę wyniki grupy młodzieżowej i grupy juniorów – śmiało mówimy, że mijający sezon to najlepszy sezon od lat, a dokładnie od 2015r. (młodzieżówka) od 2016r. (juniorzy).

Nasi sportowcy w tym sezonie w zawodach rangi junior i młodzieżowiec zajmowali drużynowo 4 miejsca, zdobywając w sumie 10 medali (juniorzy: złoto, srebro i trzy brązy; młodzieżówka: dwa złota, srebro i dwa brązy).

Ubiegłe lata wyglądały następująco:
2020 (drużynowo) – młodzieżówka 12 miejsce, juniorzy 6 miejsce

2019 (drużynowo) – młodzieżówka 12 miejsce, juniorzy 7 miejsce

2018 (drużynowo) – młodzieżówka 18 miejsce, juniorzy 11 miejsce

2017 (drużynowo) – młodzieżówka 13 miejsce, juniorzy 13 miejsce

2016 (drużynowo) – młodzieżówka 11 miejsce, juniorzy 3 miejsce

2015 (drużynowo) – młodzieżówka 4 miejsce, juniorzy 3 miejsce

Wyniki cieszą, jak również pozytywna atmosfera w sekcji, która jest bardzo ważna. To nie są sprawy oczywiste jakby się mogło wydawać. Zwłaszcza jeżeli spojrzymy na zmiany jakie m.in. zaszły w samym sztabie szkoleniowym.

Agnieszka Renc została nowym trenerem koordynatorem – zastępując zasłużoną i utytułowaną trener Danutę Kotwińską, która przeszła na emeryturę. Nie łatwo wejść w taką rolę, trenerce Renc się to udało.
Krzysztof Kaliński przejął grupę męską w ciężkim covidowym okresie w ub. roku (M. Jeżewski wówczas zrezygnował z pracy w WTW). Przez ten rok grupa męska zrobiła wyraźny postęp, co niewątpliwie jest zasługą trenera Kalińskiego.
Dominik Brodziak, wykonujący znakomitą pracę w Klubie z młodymi zawodnikami, z roku na rok rozwija swój kunszt trenerski, a na jego treningach frekwencja jest zawsze wysoka.
Agnieszka Całka, była zawodniczka, a obecnie trener, która w swoim debiutanckim sezonie doprowadziła młodziczki do złotego medalu MP (4+).
W ostatnich dniach przed tegorocznymi wakacjami, dołączyła do sztabu Oliwia Kaleta, która podąża ścieżką starszych trenerów/byłych zawodników WTW.

Widząc dynamikę rozwoju grupy wioślarskiej, pracujemy nad powiększeniem i zmianą struktury pionu trenerskiego sekcji.

Idziemy w dobrym kierunku, optymistycznie patrzymy na dalszy rozwój, ale też nie spoczywamy na laurach. Po krótkich, ale zasłużonych wakacjach wracamy do dalszych treningów i pracy.

Wszystkim gratulujemy tegorocznych startów i życzymy bicia kolejnych rekordów.

Zarząd
WTW Warszawa

.

Facebook
Skip to content