Wioślarski Tytan Warszawy w Śródmieściu – wyniki, relacja, zdjęcia

Wioślarski Tytan Warszawy w Śródmieściu – wyniki, relacja, zdjęcia

W dniu wczorajszym w hali sportowej Ośrodka „Solec” (ul. Solec 71) odbyły się zawody na ergometrach wioślarskich pn. Wioślarski Tytan Warszawy w Śródmieściu.

Były to pilotażowe zawody pod kątem nowej formuły Tytana, jaką WTW wprowadzi w przyszłym roku.

Główne zmiany zawodów to: zaproszenie do udziały Szkół Podstawowych (klasy 5-7) oraz przepłynięcie jak najdłuższego odcinka w określonym czasie (1 min SP, 1,5 min GIM).

Kolejną nowością było to, że do zawodów zaprosiliśmy dzieci i młodzież z aż trzech dzielnic Warszawy – Śródmieście, Mokotów, Żoliborz.

Z Tytanem udało się pogodzić kalendarze trójki (z czwórki) naszych najlepszych zawodników. Tak więc gośćmi specjalnymi była Joanna Hentka, Weronika Deresz i Marcin Brzeziński.

Z pewnością magia tych nazwisk, jak i renoma naszej imprezy przyciągnęła tego dnia na halę sportową prawdziwe tłumy.

Dodatkowym kąskiem była informacja, że najlepsze szkoły wzbogacą się o sprzęt sportowy zakupiony przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie.

Już na kilka dni przed konkursem, wiedzieliśmy że szykuje się niesamowita frekwencja. Zgłoszenia do udziału napływały do nas codziennie. W tym miejscu bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za dyscyplinę i uszanowanie naszej prośby o wcześniejsze zgłaszanie dzieci drogą mailową.

Na listach startowych mieliśmy aż 303 dzieci z 13 szkół. Do rywalizacji przystąpiło 273 zawodników.

Jest to absolutny rekord naszych zawodów poprawiony o dobrą setkę z zapasem.

Rekordowa ilość zgłoszeń, spowodowała że ruszyliśmy z imprezą kilkanaście minut przed czasem (9:30) oraz wyścigi prowadziliśmy na 10 ergometrach (do tej pory 6). Zawody zakończyliśmy po godzinie 14:00.

Tradycyjnie jak zawsze na Tytanie, wszyscy mieli możliwość bezpłatnego przebadania słuchu, dzięki naszemu partnerowi Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS. Chętnych nie brakowało.

Tradycyjnie tego dnia, odwiedziła nas niezawodna redakcja sportowa TVP 3 Warszawa, a relacja z Tytana wyemitowana została w programach sportowych TVP 3 Warszawa.

Emocje, rywalizacja i przede wszystkim świetna zabawa, tak można spuentować to co się działo na ergometrach.

Po naprawdę trzymających w napięciu wyścigach, w klasyfikacji szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 41, a wśród szkół gimnazjalnych Gimnazjum im. Stefana Batorego.

Dziękujemy i nisko się kłaniamy dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawa z obecnym tego dnia Burmistrzem Panem Krzysztofem Czubaszkiem, za dofinansowanie zawodów i znakomitą jak zawsze współpracę.

Podziękowania również należą się wszystkim pracującym tego dnia przy zawodach i tworzącym ten wioślarski spektakl:

Filip Fulara, Agnieszka Renc, Michał Jeżewski, Bogdan Okniński, Bernadeta Jachnis, Michał Filipczak, Grzegorz Okniński, Maciej Kruger, Adam Brewczyński, Robert Rychlewski oraz koordynatorom: Lidii Troć i Maciejowi Śliwińskiemu.

Poniżej prezentujemy pełne wyniki. Całą galerię z zawodów znaleźć można na fanpage’u Tytana KLIKNIJ TUTAJ

 

Wyniki klasy 5 SP

Wyniki klasy 6 SP

Wyniki klasy 7 SP

Wyniki klasy 2 GIM

Wyniki klasy 3 GIM

Klasyfikacja generalna GIM

Klasyfikacja generalna SP

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook