WIOŚLARSKA FETA NA WIOŚLARSKIEJ 6

WIOŚLARSKA FETA NA WIOŚLARSKIEJ 6

Wczoraj byliśmy gospodarzami eventu wioślarskiego dla dzieci, w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pn.” Szkolny Klub Sportowy. Operatorem programu i organizatorem wczorajszego wydarzenia jest Instytut Sportu-Państwowy Instytut Badawczy.
Celem programu SKS jest upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, jak również wyszukiwanie sportowych talentów na Igrzyska Olimpijskie – poszukiwanie przyszłych MISTRZÓW.
 
Gośćmi specjalnymi wczorajszych zmagań był Minister Sportu i Turystyki Pan Kamil Bortniczuk oraz medalistki olimpijskie: Natalia Madaj – Smolińska i Magdalena Fularczyk – Kozłowska, złote medalistki z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) i Agnieszka Kobus – Zawojska, brązowa i srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich (Rio de Janeiro 2016 i Tokio 2020).
Żeby mocnych wioślarskich nie było za wiele, imprezę wsparły Marysia Wierzbowska (wicemistrzyni świata, olimpijka), Joanna Dorociak (wicemistrzyni Europy, wychowanka WTW) i Agnieszka Całka (medalistka Mistrzostw Polski, wychowanka WTW).
 
Dzieciaki z dwóch szkół podstawowych (Józefosław i Warszawa) rywalizowały na ergometrach wioślarskich oraz odbyły pierwszą lekcję wiosłowania na basenie wioślarskim pod okiem najlepszych wioślarek w Polsce .
 
W najbliższy piątek powtórka ! Będziemy znowu gościć u siebie Instytut Sportu i program SKS oraz kolejną grupę młodzieży.
 
POLSKA DO WIOSEŁ.
 
 
 
Facebook
Skip to content