UDANY WEEKEND NASZYCH KADROWICZÓW – PODSUMOWANIE

UDANY WEEKEND NASZYCH KADROWICZÓW – PODSUMOWANIE

Miniony weekend obfitował w regaty międzynarodowe, w których wzięli udział nasi zawodnicy. Konrad Domański startował na regatach młodzieżowych w Gent (Belgia), a Oktawia Stankiewicz-Wendling oraz Josephine Schlesinger startowały w regatach Olympic Hopes w czeskim Brnie.
 
Obie osady przywiozły do Polski medale.
 
Krótkie podsumowanie regat od naszych zawodników:
 
Konrad Domański:
To były pierwsze regaty międzynarodowe w tym sezonie. W sobotę miałem okazję sprawdzić się na dwójce podwójnej z Czarkiem Litką. Zajęliśmy trzecie miejsce co jest dość dobrym prognostykiem na sezon ponieważ przegraliśmy z osadami które zdobywały już medale na Mistrzostwach Świata. W niedzielę startowałem czwórkę podwójną z Czarkiem Litką, Igorem Czekanowiczem i Michałem Rańdą.
Zajęliśmy czwarte miejsce po bardzo wyrównanym biegu. Zabrakło nam trochę opływania ze sobą ale i tak zrobiliśmy duży postęp między przedbiegiem, a finałem, także w tej osadzie też jest duży potencjał. Teraz mam 2 tygodnie w domu i potem jadę na obóz do Iławy i kolejne regaty międzynarodowe w Ratzeburgu.”
 
Oktawia Stankiewicz-Wendling:
Zawody według mnie jak najbardziej udane! Sporo doświadczenia nam nadal brakuje, lecz wlaśnie po to tu przyjechaliśmy. Wyjazd był poprzedzony tygodniowym zgrupowaniem przygotowawczym i widzimy spore postępy. Jesteśmy dobrze nastawione na kolejne zawody, będziemy walczyć i liczymy na jeszcze większy progres wraz z czasem.”
 
Gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerom. To dopiero początek sezonu regatowego, a już jesteśmy widoczni jako klub na arenie międzynarodowej.
 
 
 
.
Facebook
Skip to content