#Tytan6 – Wielki Finał (relacja, galeria)

#Tytan6 – Wielki Finał (relacja, galeria)

Wioślarski Tytan Warszawy 2019 dopłynął do mety. W dniu 29.05 w Hali Koło (OSiR Wola), miał miejsce ostatni akord szóstej edycji Tytana – Wielki Finał. Po trzech miesiącach rywalizacji, w ośmiu warszawskich dzielnicach, na starcie stanęli najlepsi. Reprezentanci 57 warszawskich szkół podstawowych. Tego dnia hala „Koło” pękała w szwach. Oprócz licznie przybyłej młodzieży wraz ze swoimi wspaniałymi nauczycielami, pojawili się goście – przedstawiciele dzielnic i ośrodków sportu i rekreacji, gospodarze wcześniejszych eliminacji. Tego dnia Tytan gościł reprezentantów wszystkich dzielnic (Mokotów, Wola, Bemowo, Targówek, Śródmieście, Ursus, Ursynów i Wilanów).

Z każdą godziną napięcie rosło i wyczuwało się co raz większe emocje. Finał przebiegał podobnie jak wcześniejsze eliminacje. Najpierw dziewczęta i chłopcy z klas piątych i szóstych. Następnie klasy siódme i ósme, a na sam koniec dzielnicowe sztafety.

Obecne były polskiego wioślarstwa: Joanna Hentka (brązowa medalistki IO w Rio), Agnieszka Renc (Mistrzyni Świata, obecnie trener w WTW Warszawa) i wschodząca gwiazda Piotr Płomiński (najlepszy junior w Polsce, zwycięzca Tytana w 2016 roku).

Tego dnia dzielnica Mokotów wiodła prym na wszystkich frontach, odnosząc pewne zwycięstwo w sztafecie, a chwilę później mogła być dumna ze Szkoły Zakonu Pijarów, który podobnie jak rok temu okazała się najlepsza w Wielkim Finale. Tym samym do „Pijarów” trafia drugi ergometr wioślarski ufundowany przez Głównego Partnera Tytana – Fundację Lotto im. Haliny Konopackiej.

Wioślarski Tytan Warszawy 2019, przeszedł do historii wpisując kolejne rekordy. Wiosłowaliśmy w 8 dzielnicach. W całej edycji brało udział blisko 1500 dzieci z 57 warszawskich szkół podstawowych. Przepłynęliśmy razem blisko 480 tys metrów !

Było świetnie !

Widzimy się w przyszłym roku – #Tytan7 (2020r.)

Zobacz galerię z Finału Tytana – KLIKNIJ TUTAJ

fot. www.MaciejKruger.com

.

.

Facebook