TYTAN URSYNÓW – RELACJA, FILM, WYNIKI

TYTAN URSYNÓW – RELACJA, FILM, WYNIKI

Głośny doping, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim dobra zabawa! Na Ursynów zawitały w środę zawody Wioślarskiego Tytana Warszawy. W szranki stanęło 170 dzieci z siedmiu ursynowskich szkół.

Jak zachęcić dzieci i młodzież do ruchu i uprawiania sportu? Przez takie właśnie imprezy! Na Ursynowie rozegrano dziś eliminacje do ósmej edycji finałów Wioślarskiego Tytana Warszawy. 

– Zabawa polega na tym, że dzieciaki ścigają się na ergometrach, które imitują pływanie łodzią wioślarską. Mają za zadanie przepłynąć jak najdłuższy dystans w czasie 1,5 minuty – mówi Zuzanna Opolska z Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, organizator zawodów.

W zawodach wzięło udział 170 uczniów siedmiu ursynowskich szkół z klas 5-8: SP 310, 384, 313, 340, 343, 81 oraz NSP 47.

Dzieci głośno dopingowały swoje koleżanki i kolegów, którzy wykręcali na ergometrach wyniki godne pochwały. Najlepsi – pięciu uczestników z czołowymi wynikami – wezmą udział w wielkim miejskim finale Tytana, który odbędzie się 14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 95 na Mokotowie. Zwycięska szkoła dostanie w nagrodę ergometr.

Na Ursynowie w klasyfikacji szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 310 z Hawajskiej (10 321 metrów), przed SP 384 z Kajakowej (6474 m) i Niepubliczną Szkołę Podstawową nr 47 im. R. Schumana Fundacji Primus z Kabat (6302 m).

Nagrody i certyfikaty wręczał m.in. Piotr Płomiński, młodzieżowy mistrz Europy w jedynce wioślarskiej, który przed laty sam brał udział w zawodach Wioślarskiego Tytana Warszawy. To uświadomiło dzieciom, że jeśli tylko się chce i ciężko pracuje, można sięgnąć gwiazd! A dopingowali Maciej Śliwiński, dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego i radna Karolina Mioduszewska z dzielnicy, która współorganizowała zawody.

tekst: www.haloursynow.pl

 

WYNIKI TYTAN URSYNÓW

klasyfikacja szkół

wyniki dz5

wyniki ch5

wyniki dz6

wyniki ch6

wyniki dz7

wyniki ch7

wyniki dz8

wyniki ch8

 

 

 

 

.

Facebook
Skip to content