„PO DRUGIE WIOŚLARSTWO” – KOLEJNA ODSŁONA NOWEGO PROJEKTU

„PO DRUGIE WIOŚLARSTWO” – KOLEJNA ODSŁONA NOWEGO PROJEKTU

W najbliższą sobotę na pływalni Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnego WUM w Warszawie, odbędzie się kolejna edycja zawodów „Od młodzika do olimpijczyka” OMDO. Młodzi pływacy walczyć będą o punkty dające prawo startu w Wielkim Finale.
 
Poza emocjami związanymi z rywalizacją na basenie dla uczestników zawodów przygotowana została dodatkowa atrakcja. Dzięki porozumieniu Zarządu Głównego AZS i Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oraz przy współpracy z Warszawskim Towarzystwem Wioślarskim, właśnie podczas tej imprezy obecny będzie ponownie projekt „Po drugie – wioślarstwo”.
 
Program ma za zadanie przybliżyć sportowcom różnych dyscyplin, w tym pływania, sport wioślarski, który po zakończeniu uprawiania dotychczasowej dyscypliny może być doskonałą formą rozwoju kariery sportowej. Wielu wioślarskich championów, w tym aktualnie najlepszy wioślarz świata, swoje mistrzostwo zawdzięczają treningowi pływackiemu.
 
W sobotę WTW Warszawa wspólnie z PZTW zorganizuje strefę wioślarską, w której można będzie zgłębić tajniki dyscypliny m.in. poprzez rywalizację na ergometrach.
Będzie to ponowna wizyta na pływalni WUM. Projekt miał swój debiut w grudniu ub.r. (zobacz tutaj – kliknij)
 
Być może już w niedalekiej przyszłości część z uczestników sobotniej rywalizacji zechce spróbować swoich sił na wiosłach. Mocno liczymy, że projekt którego jesteśmy jednym z założycieli, rozwinie się wpisując na stałę w kalendarz imprez, nie tylko w Warszawie, ale i w miastach całej Polski.
 
Strefa działać będzie w godzinach 12:00 – 16:00.
 
 
.
Facebook
Skip to content