Spływ do Czerwińska nad Wisłą 2018

Spływ do Czerwińska nad Wisłą 2018

W miniony weekend sekcja amatorska ożywiła piękną tradycję WTW:
Pierwszy spływ – w 1910r. – na 500-ną rocznicę Bitwy pod Grunwaldem, był wielkim wydarzeniem dla wszystkich walczących o powrót Polski na mapę świata i zakończył się wybudowaniem wielkiego pomnika w Czerwińsku (ostatecznie Chrystusa zamiast Jagiełły z powodu braku zgody władz) i wmurowaniem tablicy WTW w pięknym, XII-wiecznym kościele. Uczestniczyło w nim 100 łodzi!
Podczas jubileuszu 120-lecia WTW dw dn.4-5lipca 1998 odbył się po raz ostatni tradycyjny spływ upamiętniający te wydarzenia, organizował go druh Andrzej Gawryś, a komandorem został dh Karol Perl.
W ubiegły weekend 108 lat później sekcja amatorska WTW podążała ich śladami. 13 osób na 3 czwórkach wypłynęło w sobotę o 13, a w niedzielę już o 15.30 wszyscy w komplecie zameldowali się w komplecie w Czerwińsku. Zadowoleni, choć zmęczeni – udali się na wycieczkę po miasteczku, oprowadzeni przez prezesa stowarzyszenia Nasz Czerwińsk nad Wisłą. Proboszczowi parafii, w której znajduje się zabytkowa tablica WTW delegacja WTW wręczyła pamiątkowy proporczyk na 140-lecie istnienia WTW.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spływu!

Facebook