Sekcja żeglarska z pucharami

Ostatnie dwa tygodnie w żeglarskiej grupie B to był istny rollercoaster. Ścigaliśmy się o Puchar Spójni w warunkach średniego i silnego wiatru, a tydzień później i to już od piątku, rywalizowaliśmy w Pucharze Warszawy w warunkach słabego wiatru.

W Pucharze Spójni II miejsce zajął Stanisław Ługowski, zaś V Igor Grzelak.
W kategorii dziewczynek I miejsce zajęła Marta Piotrowska, zaś 3 III wywalczyła siostra Klara Piotrowska.
Alexandre Vidal uplasował się na dobrej 9 pozycji, Nathan Vidal na 28 miejscu, Antoni Malicki na 62 pozycji.

Swoich sił w zawodach próbował również Staś Wróblewski, lecz niestety warunki wiatrowe okazały się za silne.

Na linii startu pojawiło się 97 zawodników.

Po raz kolejny wywalczyliśmy przejściowy Puchar dla najlepszego klubu! Bardzo cieszymy się, że to właśnie WTW jest liderem i nieprzerwanie od 2016 roku Puchar jest w naszym posiadaniu, kiedy to po raz pierwszy zdobyli go zawodnicy trenera Krzysztofa Królika.

Kontynuujemy tę passę i mamy nadzieję że po tylu latach w końcu trafi na stałe w Nasze posiadanie.

Od piątku rywalizowaliśmy już w Pucharze Warszawy gdzie III miejsce zajął Stanisław Ługowski. W kategorii dziewcząt na III pozycji uplasowała się Klara Piotrowska, a na V pozycji Marta Piotrowska. 13 miejsce zajął Alexandre Vidal, 53 miejsce Nathan Vidal, 62 miejsce Igor Grzelak 106 miejsce Antoni Malicki, 115 miejsce Stanisław Wróblewski.

W regatach wzięło udział aż 138 zawodników. Pierwsze swoje starty zaliczyli również nasi najmłodsi – Wiktor Mariański i Filip Sroczyński.

Gratulujemy!

Przy okazji regaty zarysowały nasze braki więc nie spoczywamy, a wręcz już od najbliższego weekendu bierzemy się mocno za robotę!

Z tego miejsca chcielibyśmy również podziękować rodzicom sekcji żeglarskiej za wspaniałą organizację i pomoc. Także za zorganizowanie grilla dla głodnych zawodników. Dziękujemy bardzo!