POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI NA WIOŚLARSKIEJ 6

POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI NA WIOŚLARSKIEJ 6

W dniu 12.06 Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie udostępniło swój obiekt przy ul. Wioślarskiej na potrzeby dużego wydarzenia organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski pn.”Ogólnopolski Konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej”.
Wśród zaproszonych laureatów konkursu, byli medaliści Igrzysk Olimpijskich, w tym mocna grupa wioślarskich olimpijczyków.
 
Poniżej relacja PKOL.
 
Polski Komitet Olimpijski podejmuje wiele działań pokazujących związek sportu ze sztuką. Jednym z edukacyjnych projektów jest coroczny Ogólnopolski Konkurs im. Jana Parandowskiego na opowiadania o tematyce olimpijskiej. Rozstrzygnięcie XXXIII edycji już za nami!! 
Spotkanie laureatów i wręczenie nagród odbyło się 12 czerwca w siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, miejscu o niezwykłej historii! 
W tym roku otrzymaliśmy aż 410 fantastycznych prac od utalentowanych młodych autorów z całej Polski! Każde opowiadanie to unikalna interpretacja olimpijskiego ducha.
 
Współorganizatorem tegorocznej edycji została Ambasada Francji, która przeprowadziła analogiczny konkurs wśród uczniów szkół z językiem francuskim.
 
W tym wyjątkowym dniu, goście oraz laureaci uczestniczyli w symbolicznym rejsie szkutami po Wiśle, nawiązującym do historycznego rejsu po Sekwanie sprzed 100 lat!
 
Świętowaliśmy również 160. rocznicę urodzin Pierre’a de Coubertin, ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego, a także Dzień Olimpijski, który uczciliśmy łącząc siły ducha i mięśni – zgodnie z olimpijską ideą. 
 
Wydarzenie uświetnili swoją obecnością wybitni polscy olimpijczycy i sportowcy, pełniący rolę Ambasadorów Konkursu!  Wśród nich znaleźli się:
Swoją obecnością zaszczyciła nas także Otylia Jędrzejczak Wiceprezes PKOl.
 
Nasze jury miało nie lada zadanie wybrania najlepszych prac, spośród tak wielu wspaniałych opowiadań.
Na koniec, Mikołaj Mądrzyk, znany jako Mikser, z radością porwał uczestników do wspólnej zabawy swoim freestyle rapem.
 
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję, do udziału w której zapraszamy już dziś! 
 
Obszerną relację z wydarzenia znajdziecie pod poniższym linkiem.
📷 fotografia: Katarzyna Rainka
projekty graficzne: Aga Pietrzykowska
projekt medalu: Olga Cygan
 
 
Facebook
Skip to content