Pierwszy Puchar Świata w 2019 roku za nami!

Pierwszy Puchar Świata w 2019 roku za nami!

Za nami pierwszy w sezonie Puchar Świata w Płowdiw. W niedzielę Polacy zdobyli sześć medali – trzy złote, dwa srebrne i brązowy. 

Wspaniałą formę na początku sezonu zaprezentowały przede wszystkim czwórki męskie: podwójna oraz czwórka bez sternika, obejmując prowadzenie od startu do mety.

Wutewiacy wystartowali w nowych składach: Marcin Brzeziński na czwórce bez sternika z Mikołajem Burdą, Mateuszem Wilangowskim oraz Michałem Szpakowskim oraz Joanna Dorociak na dwójce podwójnej wagi lekkiej z Katarzyną Wełną.

Czwórka bez sternika jest efektem przegrupowania wioseł długich i selekcji najmocniejszych zawodników właśnie do tej osady. Styl wiosłowania w czasie wyścigu, przewaga nad konkurencją oraz atmosfera w grupie pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość, na wschód -w stronę Tokio.

Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet w składzie z Joasią uzyskała czas 07:28.14. Szybsze były Holenderki (07:26.97) i Chinki (07:23.04). Trzeba zaznaczyć, że osada holenderska to (jedna z zawodniczek jest zastąpiona) zeszłoroczne Mistrzynie Europy, a osady chińskie zdominowały te regaty, jako że trwają eliminacje do reprezentacji ich kraju, a cała kadra jest aktualnie w fazie reorganizacji i wydaje się – na fali. Cieszy więc świetna postawa naszej młodej osady!

Serdecznie gratulujemy całej polskiej reprezentacji, w szczególności Joasi i Marcinowi! Życzymy wytrwałości i energii przez cały sezon!

Facebook