NOWA JEDYNKA FILIPPI DLA PIOTRA PŁOMIŃSKIEGO

NOWA JEDYNKA FILIPPI DLA PIOTRA PŁOMIŃSKIEGO

Trwało to trochę, bo od końcówki ubiegłego roku. Kiedy to Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie zamówiło produkcję nowej łodzi jedynki wioślarskiej marki Filippi.
Kilka dni temu łódkę udało się odebrać z fabryki. Co prawda, do Warszawy jeszcze nie dojechała, ale trafiła pod skrzydła i do użytku Piotrka Płomińskiego, dla którego ten zakup został sfinalizowany.
 
Nowa jedynka Filippi to prawdziwe Ferrari wśród łódek, która została zakupiona dla naszego najlepszego obecnie zawodnika Piotra Płomińskiego, członka kadry narodowej seniorów, Młodzieżowego Mistrza Europy i Wicemistrza Świata (w konkurencji 1x).
 
Łódka została zakupiona dzięki staraniom Zarządu WTW. Pod koniec ubiegłego roku udało się ze pozyskać częściowe dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kolejne cegiełki to wkład samego WTW oraz wpłaty od kilku Członków Topwarzystwa (między innymi dzięki internetowej zrzutce) .
 
To już kolejny nowy sprzęt jaki udało się zakupić w ostatnim czasie do regatowej sekcji wioślarskiej.
W poprzednich latach, WTW wzbogaciło się o trzy nowe jedynki , jedną dwójkę i czwórkę – wszystkie marki Filippi. Poza tym 8 par wioseł, ergometry i kadłub do motorówki z silnikiem.
 
Wszystkim darczyńcom oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki, serdecznie dziękujemy, a Piotrowi życzymy samych sukcesów w obecnym sezonie, jakże ważnym – kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024
 
 
 
Facebook
Skip to content