MISTRZOSTWO ŚWIATA MARCINA BRZEZIŃSKIEGO

MISTRZOSTWO ŚWIATA MARCINA BRZEZIŃSKIEGO

W Mistrzostwach Świata rozgrywanych na torze Linz-Ottensheim w kapitalnym stylu zwyciężyła czwórka bez sternika w składzie: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski. Tym samym osada wywalczyła kwalifikację do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Na tę chwilę czekaliśmy bardzo długo. Marcin Brzeziński udowadniał swój poziom sportowy w każdym kolejnym sezonie, od lat jest wzorem dla młodszych kolegów z reprezentacji (w reprezentacji Polski jest nieprzerwanie od 2001roku!) i klubu (podciągając do góry najlepsze klubowe osady w Mistrzostwach Polski).

Nareszcie w sezonie 2019 na bazie dawnej ósemki reprezentacyjnej, w toku zaciętych kwalifikacji powołana została czwórka bez sternika w składzie: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski. Po trudniejszych dla reprezentacyjnej ósemki ostatnich sezonach panowie stworzyli kapitalną osadę od samego początku obejmującą prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata i zdobywającą wicemistrzostwo Europy.

Serdecznie gratulujemy Marcinowi oraz jego najbliższej rodzinie tego wielkiego sukcesu i mamy nadzieję, że lata wyrzeczeń bledną wobec ostatnich sukcesów i perspektywy prostej drogi do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020!


Facebook