ENEA MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW – CZTERY MEDALE DLA WTW!

ENEA MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW – CZTERY MEDALE DLA WTW!

Kolejny dobry start naszych zawodników! W miniony weekend na torze regatowym „Malta” w Poznaniu, odbyły się Enea Mistrzostwa Polski Seniorów. W pięciu konkurencjach rywalizowali zawodnicy naszego Klubu.

Z Poznania wracamy z czterema medalami: dwa złota, srebro i brąz.

Mistrzem Polski na jedynce męskiej został Piotr Płomiński. To znakomity sukces naszego zawodnika. Warto przypomnieć, że ostatnim Mistrzem Polski z WTW w tej konkurencji był Marcin Brzeziński w 2007 roku.

Mistrzyniami Polski na dwójce wagi lekkiej kobiet zostały Zuzanna Duda i Ula Ożarowska. Ponownie jesteśmy najlepsi w tej konkurencji w Polsce (ostatnie złoto w tej konkurencji zdobyliśmy w 2019 roku: J. Dorociak, Z. Duda)

Srebrny medal zdobyło naszych dwóch najlepszych zawodników na dwójce podwójnej: Piotr Płomiński (tegoroczny młodzieżowy Wicemistrz Świata) i Marcin Brzeziński (aktualny Mistrz Świata M4-, tegoroczny olimpijczyk Tokio 2021). W tym samym finałowym biegu, mieliśmy jeszcze jedną osadę, parę: Łukasz Bajorek i Filip Fulara, którzy zajęli siódme miejsce.

Kolejny medal również dorzucili Panowie, był to brąz na czwórce podwójnej. Osada płynęła w składzie: Marcin Brzeziński, Konrad Domański, Łukasz Bjorek, Filip Fulara.

Tak jak w przypadku wcześniejszych tegorocznych występów młodzieżówki i juniorów, tak występ seniorów był bardzo udany. W latach 2018 i 2019, na seniorskim czempionacie udawało nam się zdobyć po jednym medalu.

Wszystkim startującym, medalistom i ich trenerom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe emocje!

fot. Zdzisław Biernacki

Facebook
Skip to content