MAJA KWIEK MISTZYNIĄ POLSKI DO LAT 11 !

Grupa B wróciła właśnie z jednej z najważniejszych imprez w sezonie. Dzięki ciężkiej pracy, realizowanej sumiennie przez cały sezon udało się wywalczyć bardzo dobre miejsca.

W kategorii dziewcząt wystartowało 59 zawodniczek, zaś w kategorii chłopców 93 zawodników.

Mistrzynią Polski do lat 11 została Maja Kwiek! Podopieczna trenerki Karoliny Anzel, dzięki spokojnej i przemyślanej żegludze udowodniła klasę i zwyciężyła z przewagą 9 punktów nad kolejną zawodniczką.

32 miejsce zajęła Malinka Pietrzak, która mogła pochwalić się kilkoma bardzo dobrymi startami w stawce. Dodatkowo Malinka była jedną ze szczęśliwców regat wygrywając nagrodę specjalną- ROWER!

35 miejsce zajęła Marta Piotrowska udowadniając że dzięki uczestnictwie w zgrupowaniach progres- przychodzi. Udało się wrócić z „małym sukcesem”, gdyż Marta ukończyła jeden z wyścigów na bardzo dobrej 16 pozycji.

41 miejsce zajęła Klara Piotrowska która do końca walczyła o coraz lepsze miejsce. Zawodniczka wykazała się dużym zaangażowaniem i wolą walki do ostatniego wyścigu.

W kategorii chłopców wspaniałe, bo 12 miejsce zajął Krzyś Ciborowski. Wcześniej zakładany plan na uplasowanie się w pierwszej 20tce został zrealizowany ponad stan. Co istotne, Krzyś żeglował w wyścigach bardzo równo, przez co widoczny jest stały i dobry poziom zawodnika.

18 miejsce zajął Gustaw Kwiek, który ostatniego dnia po pechowo złapanych czarnych flagach (falstarty) spadł z bardzo wysokiego miejsca. Gucio prócz falstartów kończył wyścigi w ścisłej czołówce.

55 miejsce zajął Igor Grzelak, który przez ostatni rok zrobił ogromny postęp i z regat na regaty plasuje się na coraz to lepszych pozycjach. Jest to bardzo obiecujące zważając na przyszły sezon. Ostatniego dnia Igor żeglując w srebrnej grupie kończył wyścigi w pierwszej 10tce.

Wróciliśmy z kolejnym doświadczeniem, łapiemy chwilę oddechu i w sobotę ruszamy na zgrupowanie przed kolejnymi ważnymi regatami w sezonie- Mistrzostwami Polski grupy B.