Joanna Dorociak Wicemistrzynią Europy!

Joanna Dorociak Wicemistrzynią Europy!

W miniony weekend zakończyła się rywalizacja w wioślarskich Mistrzostwach Europy w Glasgow. Po raz pierwszy jest to impreza łączona, skupiająca rywalizację w pływaniu, kolarstwie, golfie, wioślarstwie, lekkiej atletyce oraz triathlonie. W całości transmitowana jest na antenie TVP Sport oraz Eurosporcie.

W tej podniosłej atmosferze wychowanka WTW, Joanna Dorociak w niedzielę została wicemistrzynią Europy! Był to czwarty i ostatni medal biało-czerwonych w tych mistrzostwach. Joasia płynęła w parze z Weroniką Deresz w olimpijskiej konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej, gdzie regularnie rywalizacja odbywa się na najwyższym poziomie.

Także tym razem walka była bardzo zacięta. Ostatnie starty Joasi (wygrana w II edycji Pucharu Świata na jedynce oraz wygrana w III edycji już na dwójce podwójnej), prowadzone od startu do mety pokazywały zdecydowaną wyższość polskiej osady nad pozostałymi. Tym razem jednak we wspaniałej dyspozycji była osada holenderska, z którą Polki walczyły do samego końca. Ostatecznie uległy minimalnie – 1 sekundę – zdecydowanie jednak rozstrzygając walkę Szwajcarek i Rumunek. Ten pojedynek dostarczył polskim i warszawskim kibicom wiele radości, ponieważ oprócz ostatecznego rezultatu było to wspaniałe widowisko z przetasowaniami w stawce, widocznymi wzmocnieniami i walką do samego końca.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do oglądania kolejnych startów! Przed nami impreza główna: Mistrzostwa Świata seniorów w Płowdiw (9-16.09)!

 

fot. J. Kovacic

Facebook