DOSKONAŁE STARTY W RACICACH!

DOSKONAŁE STARTY W RACICACH!

Doskonałe starty naszych zawodników na zakończonych wczoraj Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w czeskich Racicach! Piotr Płomiński zdobył srebro, a Konrad Domański 5 miejsce!

Rewelacyjna forma Piotrka dała się zauważyć od samego początku zawodów. Po wygranym biegu półfinałowym i uzyskaniu najlepszego czasu ze wszystkich półfinałów, w finale startował w roli faworyta do zwycięstwa wraz z Bułgarem Emilem Neykovem. Piotrek od początku zaczął bardzo mocno i kontrolował bieg do 250 m przed metą, kiedy to Bułgar świetnie zafiniszował. Ostatecznie nasz skifista zakończył rywalizację na drugim miejscu, przed Duńczykiem Bastianem Sacherem. Jedynki męskie były najmocniej obsadzoną konkurencją Mistrzostw Świata. Dlatego tym bardziej cieszy rezultat osiągnięty przez naszego zawodnika!

Ponadto, świetnie zaprezentowała się osada BM4x w składzie z naszym zawodnikiem Konradem Domańskim, która zakończyła rywalizację na bardzo dobrym 5 miejscu!

W Racicach polska reprezentacja zdobyła ostatecznie dwa medale! Srebro Piotrka Płomińskiego oraz brązowy medal debla wagi lekkiej kobiet.

Jeszcze raz ogromne gratulacje dla naszych zawodników jak i całej reprezentacji Polski.

Jesteśmy dumni!

Facebook
Skip to content