BRĄZ NA EUROPEAN ROWING COASTAL CHALLENGE

BRĄZ NA EUROPEAN ROWING COASTAL CHALLENGE

European Rowing Coastal Challenge (28-31.10) , Marina di Castagneto Włochy .
PODSUMOWANIE MINIONEGO WEEKENDU
 
Brązową męską czwórkę ze sternikiem tworzyli zawodnicy z naszego klubu: Konrad Domański , Łukasz Baj0rek, Filip Fulara oraz zawodnicy/trenerzy klubu Warsaw Rowing Club : Iwo Sakowski oraz Artur Sakowski.
 
Polska osada dopłynęła na linię mety z trzecim czasem regat ( 28:22:86).
Lepsi okazali się jedynie Estończycy (26:55:01) oraz Włosi (28:12:03) .
 
Kilka słów o zawodach wioślarstwa morskiego od naszego zawodnika Konrada Domańskiego:
 
Startowaliśmy w konkurencji M4x+ na dystansie Endurance, który liczy 6km. My ten dystans pokonaliśmy w ponad 28 minut. Co ciekawe , wyścig się nie dłużył bo też działo się dużo. Płynie się po morzu bez żadnego ustalonego toru . Trzeba jedynie opłynąć 8 bojek według mapy, z którą zapoznaliśmy się przed startem. Moment startu jest dość ciekawy bo dopiero na sygnał dźwiękowy wchodzi się do łódki z wody. Tylko noskowy może siedzieć w łódce przed sygnałem. Wpłynięcie na metę polega na tym, że noskowy wyskakuje z łódki w trakcie dobijania do brzegu i biegnie plażą do mety. Reszta osady zostaje w łódce i nie przekracza lini mety. Specjalną łódkę do wioślarstwa morskiego wypożycza się na miejscu od organizatora i losuje.
Jest to coś zupełnie innego niż wioślarstwo, które trenujemy. Fajnie było tego spróbować na własnej skórze
 
My serdecznie gratulujemy medalowej osadzie i jesteśmy ciekawi jak szybko ta nowa morska dyscyplina będzie się rozwijała zarówno w Polsce jak i na świecie.
 
 
 
 
.
Facebook
Skip to content